(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-05-08 16:36

optimas ukladarka

(Nr 2676400)

Marka i model:

ukladarka h 88

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 477.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Chocianowska 59, Polkowice, 59-101, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Busko-Zdrój, 28-100, Polska

Termin elastyczny