(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Optymist (Nr 7765986)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Optymist
220 x 120 x 50 cm
40 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
40 kg
Dystans
868 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Holandia, Zuid-Holland, Haga

Od 29 maj 2021 do 6 cze 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Zbąszyń

Termin elastyczny


Transport jachtów

Przewożenie jachtu

Gdy potrzebujemy otrzymać najlepszą wycenę za transport żaglówki, należy podać gabaryty i wagę łodzi. Takie dane można zdobyć od producenta – warto jednak osobiście sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki wymierza się zaczynając od końca dziobu, aż do środka rufy, zaś wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części żaglówki, a szerokość bierze się w najszerszym miejscu jachtu. Wiedza o wymiarach jachtu ułatwi przewoźnikom dopasować odpowiednią naczepę i spełnić formalne zalecenia nakładane przez przepisy drogowe.

W przypadku, jeżeli zestaw będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on dysponować urządzeniem viaBox, którego zadaniem jest łączenie się z antenami ulokowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o dokładnym ciężarze jachtu jest istotna dla przewoźnika. Żaglówka powinna być ważona w takim samym stanie, w którym będzie transportowana (czyli np. z umeblowaniem, z ekwipunkiem). Nim rozpoczniemy transport łodzi żaglowej, należy wyjąć jak najwięcej rzeczy i pozostawić wyłącznie te, które są niezbędne na łodzi. Wszystkie elementy, jakie zostały zostawione na jachcie powinny zostać osłonięte i unieruchomione. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zwinięte, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt przewozu łodzi żaglowej
Koszty transportu żaglówki uzależnione są na ogół od wielkości i wagi żaglówki, a także od długości trasy pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu niedużych łodzi żaglowych rozpoczynają się od 1,2 zł/km. Za przewóz większych jachtów wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) uiszczono kwotę 3000 złotych. Przy przewozie łodzi żaglowej na odcinku uiszczono kwotę 2690 zł.