(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ordeador (Nr 4876298)

ordeador

Długość [m]:

100

Szerokość [m]:

50

Wysokość [m]:

60

Waga w kg (łączna):

10.00

Typ usługi:

Tylko transport

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2295.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

23 sie 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Sycylia, Agrigento

21 wrz 2019


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których transport zobowiązuje do wielkiej ostrożności uważa się przedmioty, które szybko ulegają uszkodzeniom oraz bywają delikatne i nietrwałe. Zaliczamy do nich na przykład instrumenty muzyczne, rzeczy tłukące się, antyki, wyroby ceramiczne oraz przedmioty zrobione z łamliwych surowców. Pośród nierzadko przetransportowywanych przedmiotów natkniemy się na gitary, akwaria, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, zegary oraz stoły bilardowe.

 

Kwestia odpowiedniego ochronienia paczki jest priorytetowa. Warto wykorzystać materiały zabezpieczające takie jak: folia stretch, folia bąbelkowa lub tektura. Folii bąbelkowej oraz kartony najlepiej wykorzystać do osłonięcia mniejszych rzeczy – można je dostać w markecie budowlanym oraz w sklepach w sieci. Podczas gdy folia stretch wykorzystywana jest do zawinięcia całego przedmiotu. Do ochronienia paczki można zastosować także koce, styropian, czasopisma, ręczniki i taśmy.

 

Koszt transportu pakunku o nadzwyczajnej ostrożności

 

koszt przewozu paczki, która domaga się wielkiej ostrożności uzależniony jest od ciężaru i gabarytów, jak również od trasy pomiędzy miejscem załadunku i punktem wyładunku. Na decydującą cenę może rzutować także konieczność zapewnienia surowców zabezpieczających przez firmę transportową. Np., za transport lustra na trasie od Gliwic do Warty kosztował niecałe 250 złotych. Tymczasem za przewóz zegara kominkowego z Holandii do Łodzi kosztowało 200 PLN. Za przewóz rzeźby z kamienia na trasie Umianowice – Warszawa kosztował 300 zł.