(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

osłony do maszyny - odbiór osobisty (Nr 4066642)

Długość [m]:

4300

Szerokość [m]:

300

Wysokość [m]:

500

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Elementy maszyny do dostarczenia do IKEA Goleniów do maks czwartku

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 316.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Pruszcz Gdański

Od 18 mar 2019 do 19 mar 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Goleniów

Od 20 mar 2019 do 21 mar 2019


Transport innych ładunków

Transport różnych towarów

Koszt przewozu pozostałych ładunków bywa zależny od rozmiaru ładunku, terminu transportu oraz dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Klasyfikacje ładunków

Transport towarów dzielimy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, kontenery oraz wywrotka.

Palety - stanowią platformę, na której umieszcza się mniejsze przedmioty lub pakunki. Najbardziej rozpowszechnionym typem palety są palety euro. Na nich najczęściej przewozi się artykuły spożywcze, paczki, artykuły budowlane (takie jak farby, kamień itd.), drzwi czy produkty chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz ładunku, który musi być przewożony samochodem ciężarowym oraz zajmuje jedynie fragment przestrzeni do załadunku. Do tego typu przewozu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do transportu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Przy takim typie przewozu stosuje się różnego typu samochody ciężarowe.

Pojemniki metalowe – Przewóz niektórych ładunków może wymagać kontenera – głównie przy przewozie towarów płynnych lub ładunków sypkich. W kontenerach można także transportować drobnicę w paczkach – skrzyniach, kartonach itp. W kontenerach zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – pomaga w transporcie materiałów płynnych i kawałkowych – bez problemu można poznać ją po charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przechylonej do tyłu lub na bok.

Inne towary – towary, które nie kwalifikują się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do tzw. towarów pozostałych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia dotyczące przewozu popiołu czy transportu okien.