(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Pasażerowie Dodano: 2018-01-29 15:14

Osoba dorosła, dziecko i pies

(Nr 2331840)
Osoba dorosła, dziecko i pies

Dystans: 1366.00 km

Transport pasażerów

    Przewóz pasażerów może odbywać się samochodem osobowym (taksówką), niewielkim busem (do 7 osób plus kierowca) lub autokarem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 pasażerów. Firma przewożąca ludzi powinna mieć certyfikat kompetencji zawodowych i odpowiednie zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe ludzi, a także (w przypadku kursów poza granice kraju) – dokumenty na międzynarodowy przewóz ludzi.

Koszt przewozu osób

    Koszt transportu ludzi uzależniony bywa przede wszystkim od długości trasy podróży, jak również od liczby osób oraz wagi i wymiaru walizki, którą ze sobą zabierają pasażerowie. Przewoźnikowi w dokładnej wycenie transportu ludzi, pomoże posiadanie informacji w temacie liczby walizek lub plecaków jak także innych transportowanych przedmiotów – należy przekazać informację o szczegółowej wadze oraz o rozmiarach każdej sztuki pakunku. W przypadku, gdy nie umiesz podać szczegółowych wartości, wyszacuj je i zawiadom o tym firmę przewozową, że podane przez Ciebie parametry są przybliżone.

    Określając kurs podróży dobrze jest napisać dokładne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w przypadku, kiedy kilkoro pasażerów odbywa swoją podróż do odrębnego miejsca docelowego, należy powiedzieć o tym przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży, tak żeby mógł odpowiednio zaplanować drogę podróży.

    Przykładowo, za transport pasażera wraz z bagażem na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) wydano 400 zł. Za transport podróżnej wraz z psem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina zapłacono 550 zł. Przewóz podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) łączył się z kosztem 250 PLN.

Adres i termin nadania

Paryż, Francja

19 lut 2018

Adres i termin dostawy

Gąsawa, 88-410, Polska

20 lut 2018