(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

osobowe (Nr 5687062)

osobowe

Marka i model:

auto osobowe 2 sztuki odboir dzisiaj dostawa eleastycznie

Waga w kg (łączna):

4

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 879.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

6 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

11 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.