(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

osobowy (Nr 5060566)

osobowy

Marka i model:

Opel corsa

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [zł]:

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 904.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Büchenbach

Od 10 wrz 2019 do 12 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Drawsko Pomorskie

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.