(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

osobowy typu mały suv (Nr 5243158)

osobowy typu mały suv

Marka i model:

suzuki

Waga w kg (łączna):

1350

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1071.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Rudersberg

14 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Bieniewo-Parcela

17 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.