(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2017-11-21 21:09

osobowy VW

(Nr 2170707)

Marka i model:

Volksvagen Golf

Waga w kg (łączna):

1050.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 396.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Dierhagen, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Koszalin, Polska

Termin elastyczny