(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Owczarek Niemiecki (Nr 6253339)

Waga w kg (łączna):

45

Dystans: 179.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Ostrowiec Świętokrzyski

25 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Celestynów

25 cze 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani zranione. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.