(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Owczarek niemiecki (Nr 7063199)

Owczarek niemiecki

Waga w kg (łączna):

20

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Dystans: 2157.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Wicklow, Carnew

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Szymbark

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.