(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

owczarek + opiekun+plecak (15 kg) (Nr 5107182)

owczarek + opiekun+plecak (15 kg)

Waga w kg (łączna):

100.00

Dystans: 2450.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Northern Ireland, Belfast

Od 3 sty 2020 do 7 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. Jeśli planujemy przetransportować psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.