(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

owies w big begi 2 tony (Nr 4892194)

owies w big begi 2 tony

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

2000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

bigbag w nim nasypany owies

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 50.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Ligota Turawska

Od 14 sie 2019 do 14 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Kąty Opolskie

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przewiezienia nieduży towar, który nie potrzebuje zajęcia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje użycia dużej płaszczyzny, wówczas wzięcie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest najodpowiedniejsze. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się wozy, których ciężar przewyższa 3,5 tony i inne maszyny spełniające warunki ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki gatunek: firanka i furgon. Rodzaj samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Powinno się również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, warto opisać paczkę. Istotna jest również informacja w sprawie usługi – czy obejmuje wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Ważnym elementem może być także czas realizacji usługi.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to zwykle paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.