(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Paczka (Nr 6236187)

Paczka
Długość x Szerokość x Wysokość Waga Sztuk:
Paczka
80 x 60 x 30 cm 20 kg 1
Łączna waga: 20 kg
Dystans: 2126 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Sardynia, Cagliari

Od 6 lip 2020 do 10 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 10 lip 2020 do 31 lip 2020


Transport paczek

Transport paczek

 

Cena transportu przesyłki zależy od jej kształtów, ciężaru i od odległości, jaką ma do pokonania przesyłka. Żeby znaleźć najbardziej ciekawą usługę przewozu przesyłki, dobrą praktyką jest opublikować bezpłatne zlecenie w portalu giełda transportowa Clicktrans.pl, a po paru sekundach otrzymamy oferty od firm transportowych, które mogą wykonać nasze zlecenie po kosztach. Dodatkowo przed samym przewozem dobrze jest podać rodzaj transportowanego przedmiotu – czy potrzebuje on prawidłowego zawijania, czy chcemy przetransportować rzeczy kruche i tłukliwe. Te wskazówki są bardzo ważne, gdy chcemy przewieźć pakunek zawierający szklane przedmioty, ceramikę, sprzęt elektroniczny, instrumenty, pożywienie czy inne rzeczy, których transport potrzebuje dodatkowej czujności. Przed tym wyszukasz przewoźnika, przekonaj się, czy firma posiada stosowne ubezpieczenie.

Jak zabezpieczyć przesyłkę?

Przygotowując paczkę do wysyłki należy pamiętać o osłonięciu jej przed zniszczeniem – pustą przestrzeń należy wypełnić kawałkami styropianu, papieru czy też gąbką. Nadzwyczaj delikatne paczki zawierające szkło i porcelanę należałoby zabezpieczyć folią strech, pianką FLOPAK lub poduszkami powietrznymi.

 

Gdzie szukać tworzywa do owinięcia pakunku?

 

Kartony i opakowania możemy zakupić w sklepie budowlanym. Możemy również udać się do niedalekiego sklepu lokalnego lub supermarketu i zapytać o nie kogoś z pracowników. Zanim umieścimy przedmiot do opakowania, oszacujmy jego stan, zabierzmy wszystkie nieprzydatne etykiety i teksty, które mogą zmylić firmę transportową. Użyjmy szeroką i mocną taśmę, aby zabezpieczyć wierzch kartonu. Na zewnątrz kartonu przymocujmy białą kartkę, na której spiszemy adres odbiorcy (czytelną czcionką).