(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Paczka (Nr 6708529)

Paczka
Długość x Szerokość x Wysokość Waga Sztuk:
Paczka
50 x 42 x 160 cm 10 kg 1
Łączna waga: 10 kg
Dystans 1603 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Pilawa

Od 16 lis 2020 do 20 lis 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paris

Od 23 lis 2020 do 27 lis 2020


Transport paczek

Transport paczek

 

Cena przewozu pakunku uzależniona jest od jej rozmiarów, wagi i od odcinka jaki ma przebyć paczka. Aby znaleźć najbardziej korzystną opcję przewozu przesyłki, dobrą praktyką jest wystawić darmowe ofertę w portalu Clicktrans.pl, a za moment dostaniemy oferty od przedsiębiorstw transportowych, które mogą wykonać nasze zamówienie „po drodze”. Ponadto przed samym transportem warto określić rodzaj transportowanego pakunku – czy wymaga on odpowiedniego pakowania, czy planujemy przetransportować przedmioty kruche i tłukliwe. Takie informacje są szczególnie istotne, kiedy chcemy przetransportować paczkę zawierającą szkło, naczynia ceramiczne, sprzęt elektroniczny, instrumenty, jedzenie czy inne rzeczy, których przewóz potrzebuje dodatkowej ostrożności. Nim wyszukasz przedsiębiorstwo transportowe, upewnij się, czy firma ma stosowne ubezpieczenie.

Jak zabezpieczyć przesyłkę?

Przygotowując paczkę do transportu trzeba nie zapominać o zabezpieczeniu jej przed uszkodzeniami – pustą przestrzeń warto napakować fragmentami styropianu, gazet lub materiałem. W szczególności delikatne przesyłki typu szkło i porcelana należałoby zabezpieczyć folią bąbelkową, pianką FLOPAK lub poduszkami powietrznymi.

 

Gdzie szukać materiały do owinięcia przesyłki?

 

Tekturę i pudełka możemy zakupić w markecie budowlanym. Możemy również udać się do niedalekiego sklepu spożywczego lub supermarketu i zapytać o nie kogoś z pracowników. Zanim umieścimy przedmiot do pudła, oszacujmy jego stan, usuńmy wszystkie zbędne etykiety i teksty, które mogą zmylić przewoźnika. Zastosujmy szeroką i mocną taśmę, żeby ochronić pokrywy kartonu. Do powierzchni kartonu przymocujmy białą kartkę, na której spiszemy dane adresowe odbiorcy (drukowanymi literami).