(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Paczka (Nr 8066724)

Paczka
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Paczka
60 x 50 x 20 cm
12 kg
1
Łączna waga:
12 kg
Dystans
1529 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 30 wrz 2021 do 15 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport paczek

Transport paczek

 

Cena transportu pakunku uzależniona jest od jej gabarytów, wagi i od odległości, jaką ma do pokonania przesyłka. Żeby znaleźć najbardziej korzystną opcję przewozu pakunku, dobrą praktyką jest opublikować darmowe ogłoszenie w serwisie giełda transportowa Clicktrans.pl, a po paru sekundach otrzymamy oferty od przedsiębiorstw transportowych, które mogą zrealizować nasze zlecenie „po drodze”. Dodatkowo przed samym transportem dobrze jest zaznaczyć typ przewożonego przedmiotu – czy potrzebuje on odpowiedniego zawijania, czy chcemy przetransportować przedmioty kruche i łamliwe. Te wskazówki są bardzo istotne, kiedy chcemy przetransportować przesyłkę zawierającą szklane przedmioty, naczynia ceramiczne, urządzenia elektroniczne, instrumenty, jedzenie czy inne rzeczy, których transport potrzebuje specjalnej ostrożności. Przed tym wyszukasz przewoźnika, upewnij się, czy firma posiada stosowne ubezpieczenie.

Jak zabezpieczyć paczkę?

Organizując paczkę do transportu opłaca się nie zapominać o osłonięciu jej przed uszkodzeniami – pustą przestrzeń można napakować kawałkami styropianu, papieru lub materiałem. Szczególnie kruche pakunki typu szkło i porcelana należałoby zabezpieczyć folią bąbelkową, pianką FLOPAK lub poduszkami powietrznymi.

 

Gdzie znaleźć tworzywa do owinięcia pakunku?

 

Tekturę i pudełka można kupić w sklepie budowlanym. Możemy również udać się do najbliższego sklepu spożywczego lub marketu i poprosić o nie kogoś z pracowników. Zanim zapakujemy rzecz do kartonu, oceńmy jego stan, zabierzmy wszelkie nieprzydatne etykiety i napisy, które mogą zwieść przewoźnika. Wykorzystajmy szeroką i wytrzymałą taśmę, żeby zabezpieczyć wierzch pudła. Do powierzchni pudła umieśćmy białą kopertę, na której zapiszemy dane adresowe odbiorcy (czytelną czcionką).