(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Paczka na palecie (Nr 271665)

Długość [m]:

160

Szerokość [m]:

100

Wysokość [m]:

40

Waga w kg (łączna):

70

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 1798.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Płock, 09-408, świętego Huberta, 2

Od 26 kwi 2015 do 29 kwi 2015

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Cardiff, CF14 4EF

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

    Przewóz maszyn i sprzętu potrzebuje doświadczenia ze strony przewoźnika, który powinien należycie ochronić maszynę, aby ustrzec się różnego rodzaju awarii, zadraśnięć oraz wgnieceń. Do najczęściej zlecanych przesyłek w kategorii przewóz urządzeń i sprzętu należą spawarki, wyważarki, schładzarki, rozdzielnice elektryczne, stelaże, sprzęt medyczny, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, podnośniki oraz wiele innych.

Cena transportu urządzeń i sprzętu

    Cena transportu urządzeń i sprzętu będzie uzależniona zazwyczaj od wielkości jak i wagi urządzenia, a dodatkowo od odległości od punktu załadunku do miejsca rozładunku. W większości przypadkach przewóz urządzeń jest transportem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania przepisowych zaświadczeń oraz profesjonalnej znajomości tematu ze strony firmy transportowej. W naszym państwie śr. cena  transportu urządzenia kosztuje 1,28 zł za kilometr. Weźmy na przykład, transport urządzenia wulkanizacyjnego na terenie Polski to cena 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej w obrębie Polski związane jest z ceną prawie 1,02 zł/km.

Cena przewozu maszyn i sprzętu poza teren Polski

    Głównymi kierunkami w zagranicznym transporcie urządzeń lub sprzętu są Niemcy oraz Wielka Brytania. Śr. koszt transportu maszyn lub sprzętu na jeden km przy trasie nasz kraj – UK wynosi 0,70 PLN. Orientacyjnie np., przewóz spawarki do UK będzie kosztował prawie 0,23 zł za kilometr. Tymczasem na trasie Polska – Niemcy za transport urządzeń płacimy niecałe 0,95 zł za kilometr. Na tym odcinku za przewóz maszyny typu oklejarka kosztuje blisko 1,18 zł za kilometr, a transport frezarki to cena niecałe 0,54 zł za kilometr.