(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Paczki, rowery, hulajnoga, stojak i kwiat (Nr 6010730)

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Dystans: 3278.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Sacavém

15 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Kwidzyn

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie nieprostym i pracochłonnym procesem, jednak gdy właściwie ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto dokonać selekcję posiadanych sprzętów. Gdy czegoś od kilku lat nie używamy lub jak jest niesprawne, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich mebli przydadzą się solidne pudła, które warto zakupić lub zapytać o nie w pobliskim sklepie, który z reguły przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, można wziąć worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo porozkładać ciężar, przykładowo porozdzielać segregatory na parę pudeł, żeby bez trudności było je przenieść. Opisanie każdego pakunku uprości przy otwieraniu rzeczy i aranżowaniu się w nowym mieszkaniu. Pokaźne meble warto rozkręcić, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Jeżeli posiadamy surowce chroniące, na przykład jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej kruche przedmioty, a jeśli nie posiadamy folii, wówczas warto zastosować pledy, pościel i obkleić standardową taśmę samoprzylepną. Natomiast małe rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim rozmieścimy w pudełku.

            Zlecając transport należy poinformować firmę transportową o takich szczegółach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, występowanie windy, lub problemy w dojeździe pod budynek. Dodatkowo należy powiedzieć, jeżeli pojawiają się szczególne wymagania odnoszące się do jakiś mebli.

            Najciekawsze ceny transportu można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której wiele specjalistycznych przewoźników proponuje swoje usługi w dziedzinie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku i chronienie naszego mienia.