Paczki styropian 50 szt 12. 5 m3 (Nr 6070840)

Paczki styropian 50 szt 12. 5 m3

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

250

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1619.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

21 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lazio, Pomezia

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie fragmentu powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przetransportowania nieduży ładunek, który nie wymaga skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia dużej przestrzeni, wówczas wybranie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest pasujące. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się pojazdy, których ciężar przewyższa 3,5 tony i inne pojazdy spełniające zasady ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się duże pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka oraz furgon. Gatunek ciężarówki powinien być przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – ciężar i wymiary. Powinno się również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, wypada opisać pakunek. Ważna bywa również informacja w tematyce usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy przykładowo załadunek i rozładunek. Istotny jest także termin realizacji usługi.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to często palety, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.