(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 22:38

PAJERO Mannheim - Kielce

(Nr 2337140)
PAJERO Mannheim - Kielce

Marka i model:

mitsubishi pajero

Waga w kg (łączna):

2200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1144.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Mannheim, Niemcy

12 lut 2018

Adres i termin dostawy

Kielce, Polska

16 lut 2018