(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Paleciak elektryczny na palecie (Nr 4230709)

Długość [m]:

1.5

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

400.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

Paleciak elektryczny na palecie euro.

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 283.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Strzelno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Nowe Miasteczko

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Transport różnych towarów

Koszt przewozu różnych towarów jest zależny od gabarytów ładunku, daty transportu oraz odcinka między miejscem załadunku i rozładunku.

Klasyfikacje ładunków

Przewóz towarów dzielimy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, kontenery oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują podłoże, na którym układa się nieduże rzeczy lub paczki. Najpopularniejszym gatunkiem palety są palety euro. Na nich zazwyczaj transportuje się meble, paczki, artykuły budowlane (takie jak terakota, kamień itd.), drzwi jak także produkty chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz towaru, który powinno się przewozić pojazdem ciężarowym i zapełnia tylko część przestrzeni do załadunku. Do tego typu przewozu używa się ciągniki siodłowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL odnosi się do przewozu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu ciężarowego.
Przy takim typie transportu korzysta się z różnego rodzaju ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Przewóz niektórych ładunków wymaga użycia pojemnika metalowego – zwłaszcza w przypadku transportu ładunków płynnych oraz ładunków sypkich. W kontenerach można również przewozić towary drobne w paczkach – workach, kartonach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

Ciężarówka – wywrotka – pomaga w transporcie materiałów płynnych i sypkich – można rozpoznać ją dzięki szczególnej skrzyni ładunkowej, przechylonej do tyłu lub na bok.

Inne towary – ładunki, które nie zaliczają się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do tzw. towarów innych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia odnoszące się do transportu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.