(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-01-26 14:53

Paleta 3800x800x200 Kraków - Pomorze, może stać w pionie, można piętrować

(Nr 2323616)
Paleta 3800x800x200 Kraków - Pomorze, może stać w pionie, można piętrować

Długość [m]:

3.8

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

0.2

Waga w kg (łączna):

100.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Płyta na palecie. Może stać na boku, samochód plandeka, można piętrować jak na płasko

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 599.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie fragmentu przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przetransportowania mniejszy towar, który nie wymaga wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga zagospodarowania całej przestrzeni, wtedy wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest w sam raz. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w transporcie LTL kwalifikuje się wozy, których ciężar przekracza 3,5 tony oraz inne samochody spełniające warunki ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe w wersji: firanka i furgon. Typ ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, ważne są jego parametry – ciężar i gabaryty. Powinno się również dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, trzeba opisać ładunek. Ważna jest także informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy również załadunek i rozładunek. Kluczowy jest także czas zrealizowania transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to zwykle palety, narzędzia, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Kraków, Polska

Od 29 sty 2018 do 31 sty 2018

Adres i termin dostawy

Czeczewo, 84-208, Polska

Od 29 sty 2018 do 2 lut 2018