(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-04-27 15:38

paleta z piecem do wypalu ceramiki

(Nr 2638560)

Długość [m]:

0.72

Szerokość [m]:

0.83

Wysokość [m]:

1.2

Waga w kg (łączna):

75.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

nie wolno na nim nic stawiac, wymagany wozek widlowy

Opakowanie ładunku:

piec do wypalu ceramiki, na palecie, zapakowany w karton, przyczepiony do palety

Dystans: 1378.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy przewożeniu przedmiotów łatwo tłukących się, kruchych oraz niewytrzymałych należy z wyprzedzeniem przeanalizować możliwość ochronienia przesyłki – w takiej sytuacji nie wystarczy zwykły karton. Niezajętą przestrzeń pakunku należy wypełnić elastycznymi elementami osłaniającymi. Delikatną rzecz dobrze jest owinąć w folię stretch – w szczególności uwagę należy poświęcić rzeczom tłukącym i dodatkowo należy wypełnić wolne przestrzenie w opakowaniu, aby się one nie przemieszczały. Folię mocujemy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc ochronienia przedmiotu folią, ważne jest również otoczenie przedmiotu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudełka.

    Kiedy transportujemy wielkie szklane elementy np. szklane półki, to warto zabezpieczyć je zarówno przed stłuczeniem jak i przed popękaniem. Szklany przedmiot okręcamy dokładnie folią stretch, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle i drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z takim samym komunikatem.

    Małe ze szkła przedmioty np. kieliszki, butelki dobrą praktyką jest owinąć starymi kartkami z magazynów lub ubraniami. W kolejnym etapie umieszczamy je w pudle w ten sposób, aby nie stukały o siebie. Taką samą metodą pakujemy kryształy. W przypadku większych łatwo tłukących się rzeczy, takich jak żyrandole lub telewizory, można użyć dla dodatkowego ochronienia gąbczaste materiały, jak np. ręczniki lub gąbki.

    Koszt przewozu przedmiotów specjalnej ostrożności zależy od ciężaru, wielkości, odcinka do pokonania i daty przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeżeli życzymy sobie zastosowania specjalnych tworzyw ochraniających (jeżeli chcemy, aby to firma transportowa zabezpieczyła naszą tłukącą się rzecz). Np., na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła zaledwie 140 złotych. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty cena wyniosła 250 PLN.

Adres i termin nadania

Stęszewko, Polska

Od 21 maj 2018 do 3 cze 2018

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny