(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-02-22 09:34

Palety

(Nr 2403716)
Palety

Długość [m]:

4.3

Szerokość [m]:

1.8

Wysokość [m]:

2.55

Waga w kg (łączna):

1500.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Palety drewniane

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2029.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy posiadamy do przetransportowania mały ładunek, który nie wymaga zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga wykorzystania dużej płaszczyzny, wtedy wybranie takiego rodzaju kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest odpowiednie. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w przewozie LTL zalicza się auta, których ciężar przekracza 3,5 tony i pozostałe pojazdy spełniające zasady ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki typu: firanka oraz furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być dopasowany do przewiezienia naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, istotne są tego ładunku parametry – waga i wielkość. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, wypada opisać ładunek. Kluczowa bywa również informacja w kwestii usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Ważnym elementem może być także termin zrealizowania usługi.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zazwyczaj palety, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, gdy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Słupca, 62-400, Polska

Od 26 lut 2018 do 5 mar 2018

Adres i termin dostawy

Labécède-Lauragais, 11400, Francja

Od 7 mar 2018 do 9 mar 2018