(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-28 12:17

Palomas

(Nr 2327732)
Palomas

Waga w kg (łączna):

4.00

Dystans: 2034.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

    Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Zeebrugge, 8301, Belgia

29 sty 2018

Adres i termin dostawy

Sewilla, Hiszpania

31 sty 2018