Panel (Nr 6139476)

Panel

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

0.15

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

10

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 286.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Nowa Iwiczna

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy transporcie elementów łatwo tłukących się, kruchych oraz niewytrzymałych trzeba zawczasu zadbać o możliwość zabezpieczenia pakunku – w takich okolicznościach nie wystarczy zwykły karton. Pustą przestrzeń paczki przydałoby się zapełnić gąbczastymi elementami osłaniającymi. Przedmiot najlepiej zawinąć w folię stretch – zwłaszcza uwagę powinno się poświęcić przedmiotom łamliwym i pamiętać, żeby wypełnić wolne przestrzenie w opakowaniu, aby się one nie przemieszczały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc ochronienia szkła folią, znaczące jest także otoczenie elementu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego opakowania.

Gdy przewozimy duże tłukące się elementy takie jak: lustra, to wypadałoby osłonić je zarówno przed roztłuczeniem jak również przed popękaniem. Szklany element owijamy dokładnie folią stretch, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w pudle i drukowanymi literami notujemy „Uwaga szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z tym samym napisem.

Niewielkie szklane elementy na przykład szklanki, butelki należy owinąć starymi gazetami lub ręcznikami. W dalszym kroku układamy je w kartonie w ten sposób, aby nie stukały o siebie. Taką samą metodą układamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości szklanych przedmiotów, takich jak lampy czy monitory, warto wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, przykładowo swetry oraz gąbki.

Koszt przewozu elementów kruchych zależy od ciężaru, wymiarów, trasy oraz daty przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, gdy żądamy zastosowania profesjonalnych materiałów ochraniających (jeżeli chcemy, aby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na giełdzie transportowej przewóz przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt niecałe 140 PLN. Za transport lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 zł.