(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2018-02-27 09:41

Panele szklane

(Nr 2419832)
Panele szklane

Długość [m]:

2.7

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

1.4

Waga w kg (łączna):

40.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Opakowanie ładunku:

Panele szklane odpowiednio opakowane w styropian i karton. Może jechać postawione na długim boku.

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 452.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie przedmiotów szklanych, kruchych lub niewytrzymałych przydałoby się z wyprzedzeniem zadbać o możliwość zabezpieczenia przesyłki – w tym przypadku nie wystarczy zwyczajny karton. Wolną przestrzeń pakunku przydałoby się wypełnić gąbczastymi częściami zabezpieczającymi. Element kruchy najlepiej zawinąć w folię stretch – w głównej mierze swoje zainteresowanie trzeba poświęcić rzeczom kruchym i pamiętać, żeby zapełnić wolne miejsca w kartonie, aby się one nie poruszały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą pakową. Oprócz ochronienia rzeczy folią, zasadnicze będzie również otoczenie przedmiotu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego opakowania.

    Jeśli transportujemy wielkie tłukące się elementy np. lustra, to warto ochronić je zarówno przed roztłuczeniem jak i przed porysowaniem. Ze szkła przedmiot zawijamy ściśle folią stretch, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle i czytelnie umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z tym samym komunikatem.

    Nieduże szklane przedmioty przykładowo kieliszki, lampki warto owinąć starymi gazetami lub ubraniami. Kolejnym krokiem jaki robimy to układamy je w pudełku w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Podobną techniką układamy porcelanę. W przypadku większych szklanych przedmiotów, przykładowo lampy lub monitory, wypada wykorzystać dla dodatkowego zabezpieczenia gąbczaste materiały, przykładowo swetry lub szmatki.

    Koszt transportu elementów specjalnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru, wielkości, trasy i daty przewiezienia paczki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, gdy życzymy sobie zastosowania specjalnych materiałów zabezpieczających (jeśli zależy nam na tym, aby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na aukcji transportowej transport przeszklonych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania kosztował zaledwie 140 PLN. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 złotych.

Adres i termin nadania

Izabelin-Dziekanówek, 05-092, Polska

12 mar 2018

Adres i termin dostawy

Nowa Ruda, 57-400, Polska

Termin elastyczny