(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Papuga w klatce (Nr 5416486)

Papuga w klatce

Waga w kg (łączna):

4

Dystans: 2324.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Wicklow, Newtownmountkennedy

Od 22 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Radom

Od 22 lis 2019 do 8 gru 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, gdy posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.