Paquete (Nr 6406168)

Paquete
Długość x Szerokość x Wysokość Waga Sztuk:
Paczka
70 x 50 x 40 cm 12 kg 1
Łączna waga: 12 kg
Dystans: 2123 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 17 wrz 2020 do 23 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Bolonia

Od 26 wrz 2020 do 8 paź 2020


Transport paczek

Transport paczek

 

Cena przewozu pakunku zależy od jej formatów, ciężaru i od odległości, jaką ma do pokonania przesyłka. Żeby zlokalizować najbardziej atrakcyjną usługę przewozu przesyłki, dobrą praktyką jest wystawić bezpłatne ogłoszenie w serwisie Clicktrans.pl, a za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które mogą wykonać nasze zlecenie po kosztach. Dodatkowo przed samym transportem dobrze jest zaznaczyć rodzaj przewożonego pakunku – czy wymaga on prawidłowego pakowania, czy planujemy przetransportować przedmioty kruche i łamliwe. Te wskazówki są szczególnie ważne, jeśli planujemy przetransportować pakunek zawierający szklane przedmioty, ceramikę, sprzęt elektroniczny, instrumenty, żywność czy inne rzeczy, których transport potrzebuje specjalnej ostrożności. Nim zdecydujesz się na przedsiębiorstwo transportowe, przekonaj się, czy przewoźnik posiada stosowne ubezpieczenie.

Jak zabezpieczyć paczkę?

Przygotowując paczkę do wysyłki należy nie zapominać o osłonięciu jej przed zniszczeniem – pustą przestrzeń warto wypełnić kawałkami styropianu, papieru lub kawałkami niepotrzebnego materiału. Zwłaszcza kruche paczki typu szkło i porcelana należałoby zabezpieczyć folią pęcherzykową, pianką FLOPAK lub poduszkami powietrznymi.

 

Gdzie szukać materiały do owinięcia przesyłki?

 

Kartony i pudełka możemy zakupić w markecie budowlanym. Możemy również udać się do najbliższego sklepu spożywczego lub supermarketu i poprosić o nie kogoś z obsługi. Zanim włożymy rzecz do opakowania, zobaczmy jego stan, zabierzmy wszystkie nieprzydatne etykiety i napisy, które mogłyby zdezorientować firmę transportową. Użyjmy szeroką i wytrzymałą taśmę, żeby ochronić wierzch kartonu. Do powierzchni kartonu umieśćmy widoczną kopertę, na której zapiszemy dane adresowe odbiorcy (drukowanymi literami).