Paquete (Nr 8037112)

Paquete
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Paczka
140 x 30 x 30 cm
7 kg
1
Łączna waga:
7 kg
Dystans
712 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Badalona

Od 15 lis 2021 do 19 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Od 19 lis 2021 do 26 lis 2021


Zadaj pytanie

Transport paczek

Transport paczek

 

Cena transportu pakunku uzależniona jest od jej gabarytów, ciężaru i od odcinka jaki ma przebyć paczka. Aby znaleźć najbardziej korzystną usługę przewozu pakunku, dobrą praktyką jest wystawić bezpłatne ofertę w portalu giełda transportowa Clicktrans.pl, a po paru sekundach dostaniemy oferty od przedsiębiorstw transportowych, które mogą zrealizować nasze zlecenie po kosztach. Ponadto przed samym transportem warto określić typ przewożonego pakunku – czy potrzebuje on odpowiedniego pakowania, czy planujemy przewieźć przedmioty delikatne i tłukliwe. Te wskazówki są bardzo istotne, gdy chcemy przewieźć paczkę zawierającą szklane przedmioty, ceramikę, urządzenia elektroniczne, instrumenty muzyczne, żywność czy inne przedmioty, których transport potrzebuje specjalnej ostrożności. Zanim wyszukasz przewoźnika, przekonaj się, czy przedsiębiorstwo dysponuje stosownym ubezpieczeniem.

Jak zabezpieczyć przesyłkę?

Przygotowując paczkę do transportu opłaca się nie zapominać o osłonięciu jej przed zniszczeniem – pustą przestrzeń warto wypchać kawałkami trocin, gazet lub kawałkami niepotrzebnego materiału. Nadzwyczaj kruche pakunki zawierające szkło i porcelanę należałoby zabezpieczyć folią bąbelkową, pianką FLOPAK lub poduszkami powietrznymi.

 

Gdzie szukać surowce do zapakowania paczki?

 

Tekturę i pudełka można kupić w sklepie budowlanym. Możemy także przejść się do najbliższego sklepu lokalnego lub marketu i zapytać o nie kogoś z pracowników. Przed tym nim zapakujemy rzecz do opakowania, oszacujmy jego stan, usuńmy wszystkie zbyteczne etykiety i napisy, które mogą zdezorientować przewoźnika. Zastosujmy szeroką i solidną taśmę, żeby zabezpieczyć klapy kartonu. Na wierzch kartonu umieśćmy białą kartkę, na której spiszemy dane adresowe odbiorcy (czytelną czcionką).