(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Pasażerowie (Nr 7530076)

Pasażerowie
Liczba osób
Pasażerowie
1
Dystans
2571 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 28 cze 2021 do 4 lip 2021

Adres i termin dostawy

Malta, Malta, Valletta

Od 5 lip 2021 do 11 lip 2021


Transport pasażerów

Przewóz podróżnych

Transport pasażerów może być realizowane autem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autokarem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 ludzi. Firma przewożąca pasażerów powinna posiadać certyfikat kompetencji zawodowych i należyte uprawnienia lub licencje na przewozy krajowe osób, a także (w przypadku kursów poza granice Polski) – dokumenty na międzynarodowy przewóz ludzi.

Cena przewozu osób

Koszt transportu pasażerów uzależniony jest często od odległości jaką trzeba pokonać, jak również od ilości ludzi oraz wagi i wymiaru walizki, którą ze sobą zabierają pasażerowie. Przewoźnikowi w dokładnej wycenie transportu osób, pomoże posiadanie informacji na temat liczby walizek i toreb oraz innych transportowanych rzeczy – trzeba podać informację o wyczerpującej wadze i o rozmiarach każdej sztuki pakunku. W przypadku, gdy nie umiesz podać szczegółowych wartości, oszacuj je i zawiadom o tym firmę przewozową, że podane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Określając kurs podróży warto napisać precyzyjne informacje o miejscu rozpoczęcia jazdy i zakończenia – w przypadku, kiedy część osób podróżuje do innego miejsca docelowego, dobrze jest powiedzieć o tym kierowcy przed rozpoczęciem podróży, tak żeby mógł należycie zaplanować trasę.

Na przykład, za przewóz podróżnego razem z walizkami z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) kosztował 400 złotych. Za przewóz podróżnej wspólnie z psem na trasie Luton (UK) – Szczecin wydano 550 złotych. Transport pasażera na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) wiązał się z kosztem 250 PLN.