(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

passat (Nr 1426992)

passat

Marka i model:

vw passat

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 947.70 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Neufahrn bei Freising , 85375, Amhart, 2

Od 21 lis 2016 do 25 lis 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Piotrków Trybunalski, 97-300, Iwaszkiewicza 1, 56

Od 21 lis 2016 do 25 lis 2016


Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.