(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-11-21 15:50

passat (Nr 1426992)

passat

Marka i model:

vw passat

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 947.70 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Niemcy, Neufahrn bei Freising , 85375, Amhart, 2

Od 21 lis 2016 do 25 lis 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Piotrków Trybunalski, 97-300, Iwaszkiewicza 1, 56

Od 21 lis 2016 do 25 lis 2016