(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-25 18:40

Passat

(Nr 2114676)
Passat

Marka i model:

Vw passat kombi

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 21.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wuppertal, 42285, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hilden, Niemcy

Termin elastyczny