(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 09:39

Passat

(Nr 2159031)
Passat

Marka i model:

Passat vw

Waga w kg (łączna):

10000.00

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 470.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Wrocław, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Termin elastyczny