(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Passat (Nr 5265682)

Passat

Marka i model:

b5

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 35.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Erkrath

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kaarst

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.