(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-02-28 17:01

Passat B3

(Nr 2425624)

Marka i model:

Passat B3

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 195.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Czosnów, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Termin elastyczny