Passengers (Nr 8024017)

Passengers
Liczba osób
Pasażerowie
1
Dystans
630 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, South Yorkshire, Barnsley

Od 1 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Mayo, Ballycastle

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport pasażerów

Przewóz podróżnych

Transport podróżnych może odbywać się autem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autobusem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu więcej niż 9 ludzi. Firma transportowa przewożąca ludzi powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i należyte zezwolenia oraz licencje na przewozy krajowe osób, jak również (w przypadku kursów poza granice Polski) – dokumenty na międzynarodowy przewóz osób.

Koszt transportu osób

Koszt przewozu osób uzależniony jest przede wszystkim od długości trasy podróży, a także od liczby osób oraz ciężaru i rozmiaru bagażu, który ze sobą zabierają podróżni. Przewoźnikowi w dokładnej wycenie transportu osób, pomoże posiadanie wiedzy w temacie ilości walizek lub plecaków jak także pozostałych przewożonych przedmiotów – trzeba przekazać informację o szczegółowej wadze oraz o wymiarach każdej sztuki pakunku. W momencie, gdy nie potrafisz podać dokładnych informacji o bagażu, oszacuj je i poinformuj przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są zaokrąglone.

Określając trasę podróży dobrze jest napisać precyzyjne adresy – w przypadku, kiedy część pasażerów odbywa swoją podróż do odrębnego miejsca docelowego, warto poinformować o tym przewoźnika wcześniej, tak żeby mógł należycie obmyślić drogę podróży.

Na przykład, za transport podróżnego wspólnie z bagażem na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) wydano 400 złotych. Za przewóz podróżnej wraz z psem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina kosztował 550 zł. Transport podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) łączył się z kosztem 250 zł.