(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Paszowóz, rozrzutnik nawozów (Nr 4875250)

Długość [m]:

5.5

Szerokość [m]:

2.64

Wysokość [m]:

2.22

Waga w kg (łączna):

3400.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

1

Dystans: 1766.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Somerset, Yeovil

Od 15 sie 2019 do 30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Sierpc

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz urządzeń lub sprzętu potrzebuje praktyki ze strony przewoźnika, który powinien należycie osłonić sprzęt, aby uniknąć uszkodzeń, otarć i wgnieceń. Do najczęściej zlecanych przesyłek w sekcji przewóz maszyn i sprzętu należą spawarki, młoty, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, stelaże, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), urządzenia czyszczące, suszarnie jak i wiele innych.

Koszt przewozu maszyn lub sprzętu

Cena transportu maszyn i sprzętu jest związana przede wszystkim od gabarytu i wagi przedmiotu oraz od odległości od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Często przewóz maszyn jest transportem ponadgabarytowym i zobowiązuje do posiadania odpowiednich koncesji oraz profesjonalnej znajomości tematu ze strony firmy transportowej. W obrębie kraju śr. cena  transportu maszyn wynosi 1,28 zł za kilometr. Przykładowo, przewóz maszyny wulkanizacyjnej na terenie Polski to cena 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej na terenie Polski związane jest z wydatkiem około 1,02 zł/km.

Koszt przewozu urządzeń i sprzętu poza teren Polski

Głównymi kierunkami w europejskim przewozie maszyn lub sprzętu są Niemcy oraz Wielka Brytania. Średni koszt przewozu maszyn i sprzętu na jeden kilometr na trasie Polska – UK wynosi 0,70 złotych. Przykładowo, przewóz spawarki do Wielkiej Brytanii będzie kosztował blisko 0,23 zł za kilometr. Natomiast na odcinku nasz kraj – Niemcy za transport maszyn będzie kosztował średnio 0,95 zł/km. Na tym odcinku za przewóz maszyny typu oklejarka cena wynosi około 1,18 zł/km, a przewóz frezarki kosztuje 0,54 zł/km.