(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Patinete electrico más un monopatin (Nr 6470650)

Długość [m]:

1.16

Szerokość [m]:

46

Wysokość [m]:

45

Waga w kg (łączna):

17

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Evitar dar choques

Opakowanie ładunku:

Seria un patinete electrico plegable acompañado de un monopatin estan envueltos en plastico bulbujas ambos objetos

Budżet zlecenia [€]:

100

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2126.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Adeje

28 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, La Nucia

11 wrz 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których transport zobowiązuje do wielkiej uwagi uważa się przedmioty, które często ulegają defektom oraz są kruche i nietrwałe. Należą do nich m.in. instrumenty muzyczne, elementy tłukące się, antyki, wyroby gliniane oraz przedmioty zrobione z delikatnych materiałów. W gronie zazwyczaj przetransportowywanych rzeczy natrafimy na gitary, akwaria, szyby samochodowe, lampy, zegary oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia prawidłowego osłonięcia transportu jest zasadnicza. Dobrą praktyką jest wykorzystać materiały osłaniające jak na przykład: folia stretch, folia bąbelkowa oraz papier. Folii bąbelkowej i papiery najlepiej wykorzystać do osłonięcia mniejszych przedmiotów – można je kupić w sklepie budowlanym oraz w portalach w sieci. Natomiast folia stretch wykorzystywana jest do owinięcia całego przedmiotu. Do ochronienia paczki można zastosować także pledy, styropian, gazety, ubrania i taśmy.

 

Cena transportu paczki o nadzwyczajnej ostrożności

 

Cena transportu przesyłki, która wymaga specjalnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru i formatów, a także od trasy między punktem załadunku i punktem wyładunku. Na decydujący koszt może rzutować również potrzeba dostarczenia surowców ochraniających przez firmę transportową. Np., za przewóz lustra na odcinku Warta - Gliwice wydano prawie 250 złotych. Tymczasem za przewóz zegara nad kominek z Holandii do Łodzi kosztowało 200 zł. Za transport rzeźby kamiennej na trasie Umianowice – Warszawa kosztował 300 PLN.