(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

PC and monitor (Nr 5284886)

PC and monitor

Długość [m]:

0.5

Szerokość [m]:

0.4

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

15

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Please proceed with caution

Opakowanie ładunku:

I have 2 packages, one is PC with accessories and the second is Just monitor

Budżet zlecenia [zł]:

40

Dystans: 1768.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Coventry

Termin elastyczny


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za paczki, których transport zobowiązuje do wielkiej ostrożności uważa się przesyłki, które łatwo ulegają defektom oraz są delikatne i łamliwe. Należą do nich np. instrumenty muzyczne, elementy tłukące się, dzieła sztuki, wyroby gliniane oraz rzeczy wykonane z delikatnych surowców. Pośród zazwyczaj przetransportowywanych rzeczy możemy wyróżnić pianina, akwaria, delikatny sprzęt elektroniczny, lampy, lustra oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia prawidłowego osłonięcia przesyłki jest istotna. Warto wziąć tworzywa osłaniające takie jak: folia bąbelkowa, folia stretch oraz kartony. Folii bąbelkowej oraz papiery dobrze jest użyć do osłonięcia niedużych elementów – można je dostać w sklepie budowlanym lub w sklepach internetowych. Podczas gdy folia stretch stosowana jest do osłonięcia całej rzeczy. Do ochronienia pakunku można zastosować także koce, styropian, czasopisma, ręczniki i taśmy.

 

Koszt przewozu pakunku o wielkiej ostrożności

 

koszt transportu przesyłki, która wymaga specjalnej ostrożności zależy od ciężaru i wymiarów, jak również od odległości między punktem załadunku i punktem rozładunku. Na ostateczną cenę może rzutować również potrzeba zapewnienia tworzyw osłaniających przez firmę transportową. Przykładowo, za przewóz lustra na odcinku od Gliwic do Warty wydano blisko 250 zł. Natomiast za przewóz zegara kominkowego z Holandii do Łodzi zostało zapłacone 200 zł. Za transport rzeźby z kamienia na trasie Umianowice – Warszawa cena wyniosła 300 zł.