Pcx (Nr 6061558)

Pcx

Marka i model:

Yamaha pcx

Waga w kg (łączna):

122

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2481.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

23 sie 2020

Adres i termin dostawy

Albania, Sarandë, Saranda

25 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.