(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Pcz 125 (Nr 4895534)

Pcz 125

Marka i model:

Pcx 125

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 954.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 2 wrz 2019 do 15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Jerez De La Frontera

Od 3 wrz 2019 do 15 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.