(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Pegeo 206 (Nr 5490524)

Pegeo 206

Marka i model:

Pegeo 206

Waga w kg (łączna):

110

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3945

Dystans: 1697.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 16 sty 2020 do 17 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Karlsruhe

Od 31 sty 2020 do 1 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.