(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Pelican (Nr 6620002)

Pelican
Waga Sztuk:
Pelican
Długość
180 cm
100 kg
1
Łączna waga: 100 kg
Dystans 439 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Radwanice

Od 13 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Właściwie umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.