(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

perra de 13 Kg (Nr 5586143)

perra de 13 Kg

Waga w kg (łączna):

13

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

29 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeżeli posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.