(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-07-23 18:59

Perro

(Nr 3002448)
Perro

Waga w kg (łączna):

4.00

Dystans: 255.00 km

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeśli mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Albacete, 02230, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Alcala de Henares, Hiszpania

Termin elastyczny