Perro (Nr 7537758)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
13 kg
1
Łączna waga:
13 kg
Dystans
5287 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Garrucha

Od 14 maj 2021 do 15 maj 2021

Adres i termin dostawy

Gruzja, Tbilisi, Tbilisi

Od 18 maj 2021 do 19 maj 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeżeli mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.