Perro (Nr 7552564)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
9 kg
1
Łączna waga:
9 kg
Dystans
2331 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 lip 2021 do 16 lip 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 16 lip 2021 do 31 lip 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. Kiedy planujemy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, kiedy posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.