(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Perro (Nr 7560121)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
2 kg
1
Łączna waga:
2 kg
Dystans
2601 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Moriles

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.