Perro (Nr 7568504)

Perro
Waga
Sztuk
Perro
10 kg
1
Łączna waga:
10 kg
Dystans
2262 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 1 maj 2021 do 15 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.